رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
  • الجمعة ۸ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 22 January

▪️تعهد ابوالفضل یا عملگرایی مسعود چالش بزرگ اصولگرایان نجف آباد برای انتخابات مجلس یازدهم پایگاه خبری چهارراه خبر : شش ماه باقی مانده تا پایان مجلس دهم ، مجلسی که فراز و فرود های فراوان داشته و شاید تصویب برجام مهمترین چالشی بود که غلط یا درست پشت سر گذاشت . داستان انتخابات آتی در […]

▪️تعهد ابوالفضل یا عملگرایی مسعود
چالش بزرگ اصولگرایان نجف آباد برای انتخابات مجلس یازدهم

پایگاه خبری چهارراه خبر : شش ماه باقی مانده تا پایان مجلس دهم ، مجلسی که فراز و فرود های فراوان داشته و شاید تصویب برجام مهمترین چالشی بود که غلط یا درست پشت سر گذاشت . داستان انتخابات آتی در نجف آباد با یک شایعه شروع شد : ابوالفضل ابوترابی گفته است از حوزه انتخابی شهرستان نجف آباد – تیران و کرون در انتخابات شرکت نخواهد کرد و در تلاش است تا از تهران شرکت کند . البته این موضوع درحد شایعه باقی نماند . ابوترابی در مصاحبه ای که به مناسبت روز خبرنگار برگزارشد در پاسخ به سوال سردبیر چهارراه خبر ، هم تایید کرد که پیگیر قرار گرفتن خود در لیست تهران بوده و هم اعلام کرد که تا کنون نتیجه ای نگرفته است . داستان انتخابات مجلس یازدهم در نجف آباد با استعفای مسعود منتظری شهردار سابق نجف آباد و اعلام دلیل استعفایش یعنی شرکت در انتخابات مجلس داغ تر شدکه البته قابل پیش بینی بود .
از دوستی دیرینه ی ابوالفضل ابوترابی و مسعود منتظری که بگذریم ؛ به نظر می آید که اولین دلیل سیاسی تمایل ابوالفضل ابوترابی برای عدم شرکت در حوزه انتخابی فعلی همین مسئله باشد . حمایت تمام عیار ابوترابی برای شهردار شدن منتظری و متعاقبا حمایت و همکاری همه جانبه مسعود منتظری در قامت شهردار نجف آباد از ابوترابی به طور مثال در طرح ابتکاری وی در خصوص طرح تصفیه فاضلاب شهری و… برای همه این سوال را پیش آورد که آیا این دو مقابل یکدیگر به عنوان رقیب انتخاباتی قرار می گیرند یا نه ؟! این یک مسئله شخصی بین این دو رفیق دیرینه است که حتما راه حلی برای آن پیدا خواهند کرد .
اما مسئله اصلی نمایان شدن اختلاف بین اصولگرایان است . اخباری که از رایزنی های سیاسی در روز های اخیر شنیده می شود حاکی از آن است که اصولگرایان در نجف آباد به دو دسته ی سنتی و غیر سنتی یا هر عنوانی که شما دوست دارید بگذارید تقسیم شده اند . البته دسته ی سوم و چهارمی به نظر می رسد با قوت درحال شکل گیری است که کمی بعد تر در خصوص آن خواهم نوشت . دغدغه اصلی من برای نوشتن این یادداشت طرح این سوال است که چه چیزی در گذشته یا عملکرد مسعود منتظری دیده می شود که اصولگرایی سنتی نجف آباد -که اصلی ترین شاخصه برای انتخاب آنها متعهد بودن است- از وی حمایت نمی کنند و همینطور چه چیزی در عملکرد ابوالفضل ابوترابی نیست که باعث ایجاد اختلاف تا این حد شده است . البته باید یاد آوری کنم که تعهد و تخصص در نظر جوان ترهای این جبهه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال های اخیر و به خصوص بعد از انتشار بیانیه ی گام دوم انقلاب به روز شده است . و شاید همین مسئله باعث شده تا بسیاری در این حلقه ی جدید و جوان قرار نگیرندو برای ورود به آن تلاش کنند .
به هر حال مسعود منتظری پیشرفت و آینده خود را در این استعفا دیده است حالا یا برای جایگاه دولتی بالاتر یا نمایندگی مجلس شورای اسلامی . همچنین ابوالفضل ابوترابی نماینده فعلی شهرستان هم حداقل برای مدت زمانی تصمیم گرفته بود به هر دلیل دیگر از این حوزه انتخابیه به مردم این حوزه خدمت نکند و از حوزه انتخابی تهران وارد این عرصه شود .
نکته بعدی این است که اغلب اهالی رسانه به وظایف مربوط به نمایندگی مجلس و قوانین حاکم بر آن آگاهند. به گمانم بایست ابتدا در این فرصت کوتاه به عملکرد ابوالفضل ابوترابی که حدود هشت سال فرصت داشته تا به ایده ها و قول های خود در خصوص قانون و قانون گذاری جامه عمل بپوشاند ، پرداخت و بعد به بررسی رزومه تعهدی و تخصصی سایر کاندیداها در ماه های منتهی به انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره یازدهم!

این یادداشت مقدمه ایست بر نقد و بررسی عملکرد نماینده فعلی و نامزدهای احتمالی …

محسن منصوری

اخبار مرتبط