رفتن به بالا

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
  • السبت ۲ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 16 January

 شفافیت از دیدگاه مقام معظم رهبری : « معنای شفافیت این است که «مسئول در جمهوری اسلامی عملکرد خودش را به‌طور واضح در اختیار مردم قرار بدهد.»(۲) البته این شفافیت یک معنای غلطی هم از آن برداشت می‌شود به‌طوری که به بهانه‌ی شفافیت، مسائلی را به اشخاص نسبت دهند که هنوز ثابت نشده است، «اینکه […]

 شفافیت از دیدگاه مقام معظم رهبری : « معنای شفافیت این است که «مسئول در جمهوری اسلامی عملکرد خودش را به‌طور واضح در اختیار مردم قرار بدهد.»(۲) البته این شفافیت یک معنای غلطی هم از آن برداشت می‌شود به‌طوری که به بهانه‌ی شفافیت، مسائلی را به اشخاص نسبت دهند که هنوز ثابت نشده است، «اینکه ما بیاییم این و آن را بدون اینکه اثبات شده باشد، بگیریم زیر بار فشار تهمت و چیزهایی را به آن‌ها نسبت بدهیم که ممکن است در واقع راست باشد، اما مادامی که ثابت نشده است، ما حق نداریم آن را بیان کنیم.»(۳) عمده‌ی این تهمت‌ها و نسبت‌های ناروا، کار رسانه‌های دشمن است، دشمن هیچ‌گاه در پی بازگو کردن حقایق نبوده و اساساً این دشمن است که با شفاف‌سازی مشکل دارد. «دشمنان ملت از شفاف بودن فضا ناراحتند؛ فضاى شفاف را برنمی‌تابند؛ فضاى غبارآلود را می‌خواهند. در فضاى غبارآلود است که می‌توانند به مقاصد خودشان نزدیک شوند و به حرکت ملت ایران ضربه بزنند.» (۴)»

به گزارش چهارراه خبر در روز ها و ماه های اخیر شاهد انتشار غیر رسمی بعضی از اطلاعات از جمله حقوق ، دستمزد و بودجه های مربوط به شهرداری و شورای شهر نجف آباد از سوی یکی از اعضای شورا در گروه های تلگرامی هستیم .  آنطور که از شواهد پیداست  ابراهیم ابوترابی رئیس پیشین شواری شهر این اسناد را در اختیار مدیران کانال ها قرار داده است .لازم به ذکر است که ابراهیم ابوترابی نسبت فامیلی با ابوالفضل ابوترابی نماینده محترم فعلی شهرستان   نیز دارد ، همچنین وی از مخالفان اصلی پذیرش استعفای مسعود منتظری نیز بود.  البته شفافیت به هر قدری که باشد موجب خوشحالی خواهد شد، اما پس از انتشار این اسناد ماجرا به سمت میزان حقوق دریافتی مسعود منتظری شهردار سابق و به اصطلاح حقوق نجومی رفت و با توجه به اینکه وی دلیل استعفای خود را شرکت در انتخابات مجلس عنوان کرده  بود رسانه ها و مخاطبین  را از اصل ماجرای شفاف سازی و تحلیل این اسناد دور کرد . همانطور که می دانید و به گمانم لازم به یادآوری است یکی از حامیان اصلی مسعود منتظری برای شهردار شدن در نجف آباد  ابوالفضل ابوترابی بود . حالا پس از مدتی جناح مقابل یا فردی حکم کارگزینی مربوط به ابراهیم ابوترابی  را در  فضای مجازی منتشر کرده است ،  فارغ از این که در این حکم چه تخلفی صورت گرفته باعث شد این شک و تردید بوجود می آید که از ابتدا انتشار این اسناد به صورت ناقص و از رسانه های غیر رسمی برای تخریب یک دیگر صورت گرفته که حالا به سمت تقابل کشیده شده است  . همچنین فضای مورد اشاره این شائبه راایجاد میکند که این افشا گری ها در جهت حمایت یا تخریب آقایان مسعود منتظری ، ابوالفضل ابوترابی و گزینه  اصلاح طلبان  برای انتخابات پیش رو شکل گرفته  است  و نه روشنگری ! در این بین به نظر می رسد تنها چیزی که مغفول مانده شفاف سازی به معنای واقعی کلمه است که قانون به عهده ی شورای اسلامی شهر ها گذاشته ،  حالا برای مخاطبین  این سوالات ییش می آید:

 

۱- چرا این اسناد ازطریق رسانه های رسمی شورای شهر و شهرداری منتشر نمی شود؟

۲- آیا دسترسی به این اسناد به این سادگی است و اینکه چه کسانی از این رانت اطلاعاتی برخوردارند و با چه نیتی منتشر می کنند ؟

۳- آیا انتشار این اسناد با این لحن و از رسانه های غیر رسمی بر اعتماد عمومی جامعه اثر منفی نمی گذارد ؟

۴- آیا در شورای شهر و مجموعه شهرداری فقط یک نفر مدعی شفاف سازی است و دیگر اعضا نیستند ؟

۵- آیا با شبهات پیش آمده وقت آن نرسیده که نهاد های نظارتی بالاتر هم در جهت شفاف سازی و جلوگیری از خدشه دار شدن اعتماد عمومی به این موضوع ورود پیدا کنند ؟

پایگاه خبری چهارراه خبر

محسن منصوری

اخبار مرتبط